Břidlicový průmysl severního a středního Walesu

By Cluboid August 15th 2017 - Originální stránky zde

Od Dave Sallery


Dinorwic lom, rozhledna a galerie.Moel y Faen lom v horní části podkovy Pass v Denbighshire. Špičky v tomto lomu jsou v současné době recyklovány jako agregáty.Úvod do velšské břidlice


Tato stránka je určena k obecnému úvodu k břidlicovému průmyslu severního a středního Walesu. Snažil jsem se dát celkový dojem z průmyslu a změn, které přinesl. Není určeno na pokrytí každého kamenolomu, z něhož bylo několik set. Klikněte zde pro seznam všech zaznamenaných waleských břidlicových lomů . Mějte na paměti, že mnoho z uvedených činností bylo buď drobné nebo jen spekulativní poškrábání . Rovněž jsem se nepokusil podrobně vysvětlit metody těžby, práce, geologii, zachovalé železnice apod. Břidlicové lomy mohou být nebezpečné místa: skála může být kluzká, špíny jsou nestabilní. Stěny budov jsou často na místě kolapsu, počasí se může rychle měnit, mohou se jednat o skryté šachty nebo jámy a nejbližší pomoc v případě nehody může být několik kilometrů. Nevztahoval jsem se na podzemní práce, které mohou být přístupné, protože všechny jsou nebezpečné. Každé průzkumné podzemí by mělo být prováděno pouze s příslušným průvodcem a za použití profesionálního vybavení. Všechny břidlicové lomy jsou soukromým majetkem a před vstupem na místo je třeba získat povolení. Zbývá ještě mnoho relikvií a artefaktů, často v divokém a krásném prostředí, ale bez povolení prosím neodstraňujte. Doufám, že tato stránka pomůže přivést více lidí k technikám, které byly kdysi skvělým a hrdým průmyslem, a pomůže jim ocenit to, co zůstává dnes. Všechny současné fotografie byly pořízeny v posledních dvaceti letech, ale takové tempo změn je, že mnohé názory již nejsou možné.

Pomozte mi, abyste mi nadále zlepšovali tento web s vašimi komentáři nebo návrhy.
DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ


Informace (nikoliv fotografie) uchovávané v rámci této webové stránky mohou být reprodukovány bez souhlasu, pokud jsou webové stránky připsány na základě poskytnutí informací. Všechny fotografie na této webové stránce zůstávají majetkem vlastníků a nesmí být reprodukovány bez předchozího svolení.


Sklápěcí buben, fanoušek špiček a vesnice za ním. Cwm Penmachno, Gwynedd.